Evet hamile kaldınız ama bebeğinizin cinsiyeti belli değil. Ufak tefek bir şeyler alma hevesiniz hemen depreşir. Yeni doğan şeyleri genellikle ya mavili ya pembeli. Çok hevesiniz varsa şöle beyaz beyaz birkaç parça şey alabilirsiniz tabii ki. Ben kızımın cinsiyetini 6. ay öğrendiğim için uzunca bir zaman beklemiş oldum. Ve öğrendiğim an hemen alışveriş çılgınlığı yaşadım. H&M,  LCW , İdil Bebe gibi markalar bu konuda yardımcı olacaktır. İç bodyler, ayaklı alt üst takımlar, çoraplar, almak istediğiniz birbirinden güzel kıyafetler. Öncelikle hastane çıkışı diye satılan setler büyük ölçüde işinizi görecek. Bebeğiniz aldığınız kıyafetlerin çoğunu giyemeden büyüeceği için çok fazla şey almamaya çalışın. Bebeğiniz doğduktan sonra kilosuna göre daha fazla ürün alabilirsiniz. 

Bebeğinizin cinsiyetini öğrendikten sonra tabii ki bebeğinize bir oda yapmak isteyeceksiniz. Libadiye'de Ferah Mahallesi olarak geçen mobilyacılar çarşısından uygun fiyatlı mobilyalar alabilirsiniz. Kral Bebe mağazasından dolap, yatak, şifonyer ve çok hevesle emzirme koltuğunu, diğer yerlerden çok uygun fiyata aldım. Bebeğinizin ilk aylarda odanızda uyuması için ufak bir beşik veya yan yatağı almayı unutmayın. 

Bebeğinizin odasınını açık renklerde boyamayı tercih edin. Ben hep görüp de beğendiğimin orta çıtalardan kullandım. Yapı malzemesi satan mağazalarda istediğiniz ölçülerden bulabilrsiniz. Uygulaması da gayet kolay. Maket bıçağı ile kesip yapıştırıyorsunuz. Ayrıca halıyı her markadan bulunan antibakteriyel, bebek odasına uygun olanlardan tercih edin. İlerde bebeğiniz yerde gezmek istediğinde tozlarla uğraşmanız gerekmeyecek.

Bebek arabasını Avrupa yakasında Haşim İşcan alt geçidinde uygun fiyata alabilirsiniz. Birçok çeşitli markayı bir arada bulabilirsiniz ve pazarlık da yapabiliyorsunuz. Ben tercihimi Pierre Cardin'den yana kullandım. Bebeğimde içinde çok rahat etti. Aldığınız bebek arabaları bir süre sonra hantal geldiğinden mutlaka bir baston araba alacaksınız. O yüzden bebek arabasına çok para vermeyin.

Bebeğinizin büyük ölçüde ihtiyaçlarını karşıladığınıza göre hastane çantasını hazırlayıp kavuşma anı için sabırsızlanabilirsiniz.