Annelik daha varlığı yokken bile ona sahip olma ihtimalini düşünerek göze almaktır her şeyi. Riskli bir gebelik ve o oranda riskli bir doğum olacağını bile bile istedim uğurböceğimi ben… Direndim ve mücadele ettim beni sevenlerle. Daha rahmime düşmeden inandım uğuruna…

Sonra o güzel haberi aldım. Onun uğruna değer dedim görmeden güzel gözlerini. Ve başladı sancılı süreç. Taşıdığım genetik rahatsızlığın riskini ve ciddiyetini hafife aldım hep. Çünkü inandım uğuruna.

Dediğim tek şey ‘’öleceksem evlat uğruna ölürüm’’ oldu.  Ama hiç düşünmedim işin o boyutunu ben. Düşünenlere verdiğim net bir cevaptı sadece. Çünkü inandım uğuruna…

Sonra geldi uğurböceğim. Daha görmeden hayatımı ikinci plana attığım o melek geldi. Çok soğuk bir kış gününde güneş gibi içimi ısıttı. Tüm sevgimle, inancımla kucakladım onu. Hayatımın en doğru kararını verdiğimin kanıtıydı o an.  Çünkü inandım uğuruna…                                                

Kokusu cennet… Kahkahası sarhoş eder adamı. Ağladığında kalbin sökülür.

İşte bu yüzdendir her anımızı kahkaha, oyun ve şamata ile geçirmemiz. O benim evladımdan öte; oyun arkadaşım, ışığım, güneşim, uğurböceğim. 

Bence bu bir gerekliliktir. Ne kadar yoğun bir temponuz da olsa oyun oynamaktan bıkmayın. Sıkılmayın…  Hep gülün ve her anın tadını doya doya çıkarın. Keşfedin her şeyi onunla yeniden. Onun renkli penceresinden bakın pürüzsüz ve basit hayatına.

Nefes almanın kıymetini çok iyi bilenlerdenim. Bu yüzden hayat felsefemdir anı yaşamak!

Annelik çok kutsal. Bir mucizeye tanık olmanın en kıymetli ve eşsiz hali. Tüm annelerin hikayesi çok özel ve duyguludur bana göre. Sabır ve emek var temelinde. Emeğin olduğu yerde de her daim güzellikler vardır uğurböcekleri gibi. :)  Ve her annenin annelik tanımı çok anlamlıdır.  Bu da benim hikayemin kısa bir kesiti ve hayatın bana anlatmaya çalıştığı şey. Bana ‘’anı yaşa’’ diyor bağıra bağıra!

Siz de yapın ve hep gülün! Her anın tadınıı çıkarın yorgunluklara, yoğun tempolara, stresli günlere rağmen. Çünkü anneler her şeyin en iyisini hakeder. En güzeline layıktır.

Evladını hayatının önünde koyan, her türlü fedakarlığı ve özveriyi gösteren siz güzel annelerin anneler gününü yürekten kutlarım.

Hepimizin annler günü kutlu, mutlu, neşe dolu olsun.

İçinizdeki çocuğa sarılın ve onu evladınızla yaşatın…