Gerçekten anne olmadan önce sanki hayatım bambaşkaydı. Hayatın anlamı değişti.

Tek gerçek aşk EVLATmış......Gözünü kırpmadan canını verebileceğin tek varlıkmış. Çok daha dikkatli, bir şey düşünürken 2 kere düşünüyorsan, o  hasta olduğunda tüm moralinizin bozulduğu, gün içinde nefes dahi alamadığınız, yeri geldi saçınızı tarayamadığınız, yemeğinizi sıcak yiyemediğiniz, misafirleri çekemediğiniz... Bunları yaşıyorsanız ANNESİNİZ demektir.

Bir de pimpirik annesin lafına çok sinir oluyorum. Pimpirik anlamı ‘Gereksiz yere titizlik gösteren’.

Böyle biri olduğumu hiç düşünmüyorum. Evet rahat biri değilim doğru. "Saldım çayıra, Mevlâm kayıra" demiyorum. Oğlum için, oyunlar araştırıyorum. Bağışıklığını güçlendirmek için kitaplar okuyorum. Terlediği zaman üstünü değiştiriyorum. Gezmeye giderken sırtımda, eşya dolu çanta ile geziyorum. Çikolatamı güvendiğim yerden alıyorum. Abur cubur ve akşam yememeye alıştırdım. Et ve süt ürünlerini bildiğim yerden alışveriş yapıyorum.

Ve evet. Hasta olduğu zaman sabaha kadar başında durup 1 saatlik uyku ile işe gidiyorum. 

"Senin oğlunda ne çok hastalanıyor" lafı yok mu bir de...

Evet kreşe başladığı için hastalanıyor. Evde büyüdüğü için bünyesi bağışıklık sağlayacak. Hangi anne ister çocuğu hastalansın!

Ben oğlumun yürüdüğü yolda çakıl taşlarını temizlemiyorum. Yanında duruyorum. Düştüğünde sarılmak için. Ve ben oğlumun sağlıklı olması için elimden geleni yapıyorum. Çünkü Allah’ın emaneti.

O yüzden, anne olunca anlarsın diyorum...