Baby shower partisi, son yılların en gözde etkinliklerinden biri. Bebek bekleyen anneler için eğlenceli ve keyifli bir gün. Çoğunlukla etkinliği düzenleyen kişi, annenin kendisi de olmadığı için daha keyifli hale gelebilir. Baby shower etkinliği için pek çok mekan tercih edilebilir. Evde ya da dış mekanda yapabilirsiniz. Tercihe bağlı olmakla birlikte çoğunlukla büyük hazırlıklar gerektirmemektedir. Biraz süsleme ve ikramlarla halledebileceğiniz bir etkinlik türü.

Baby shower çoğunlukla gündüz  yapılır. Gündüz kavramının içine kahvaltıdan, beş çayına kadar pek çok eylem girmektedir. Bunlardan herhangi biri ile baby shower partisini birleştirmek mümkün olabilir. Bu yüzden ikramlar da belli bir öğün grubundan olmak durumundadır.

Kahvaltı ya da brunch ile baby shower etkinliğini birleştirebilirsiniz. Evinizde mükellef bir kahvaltı sofrası  hazırlayarak misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Dışarıda yapmayı tercih ederseniz, kahvaltısını  sevdiğiniz  herhangi bir mekanı   tercih edebilirsiniz. Bu mekan; klasik bir kahvaltıcı, bir otel, bir spor kulübü  gibi yerlerden biri olabilir.

Anne adayının hamileliği kolay geçiyorsa ve mevsim yazsa, piknik konseptinde bir baby shower partisi yapabilirsiniz. Pratik lezzetler,  meyveler  ve içecekler eşliğinde bir masa hazırlanabilir.

Öğle yemeği konseptinde bir baby shower partisi yapılabilir. O zaman bir menü belirleyebilirsiniz. Zeytinyağlılar  gibi  bol çeşitli bir menü ya da mantı gibi tek çeşit üzerinden bir menü hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir yöresel yemek  hazırlamak da tercih edilebilir.
 

Beş çayı konseptinde bir baby shower daha çok tercih edilebilir. Hamur işleri, pasta, tatlı ve salatalar  eşliğinde  bir  masa hazırlayabilirsiniz. Hepimizin bildiği “gün” toplanmalarının menüsü gibi düşünebilirsiniz.

İkramları; hazırlık için sahip olduğunuz zaman dilimine, konseptinize ve bütçeniz göre belirleyebilirsiniz.

Catering ve süsleme firması ya da mekan ihtiyacınızı Etkinlikcim.com üzerinden rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Fiyat teklifi alarak kendiniz için en uygun firmayla anlaşma sağlayabilirsiniz.