Baby shower partisi, anne adayları için yapılan ufak bir kutlamadır. Amerika’dan kültürümüze yerleşen bu kutlamanın amacı, bebek sahibi olan çiftlere hediye alarak maddi destekte bulunmaktır.

Baby shower partileri, belli konsept dahilinde hazırlanır. Süsleme ve ikramlar, partinin temel taşlarıdır. Süsleme konusunda pek çok ürün ve malzeme bulunmaktadır. Konsepti belirledikten sonra malzemeleri bulmanız hiç zor olmayacaktır.

İşte, baby shower için süsleme önerileri!

Baby shower partisi için tema belirlerken bebeğin cinsiyeti ön planda tutulur. Ona uygun olarak renkler ve süsleme malzemeleri seçilir. Bu, yapılan en klasik süsleme türüdür. Sade ve klasik şeyleri seviyorsanız, siz de bu temaya uygun olarak süsleme yapabilirsiniz.

Klasiklerden biraz daha uzaklaşmak isterseniz, mevsim temalı bir baby shower yapabilirsiniz. Bulunduğunuz mevsimi temsil eden süsleme malzemeleri ve ikramlarla keyifli bir baby shower partisi hazırlayabilirsiniz.

Herhangi bir renk seçip onun etrafında dönen bir konsept oluşturmak da mümkün. Mesela; yeşili seviyorsanız, sunumlarınızı ve süslemelerinizi yeşili tonlarında yapabilirsiniz.

Bir meyve temasında parti hazırlamak da güzel bir fikir olacaktır. Çilek, ananas, elma, portakal, karpuz ya da daha farklı bir meyve seçip ona uygun süslemeler tercih edebilirsiniz. İkramlarınız arasında, konsept meyvesini içeren lezzetler olabilir. Hamilelik sürecinde en çok yediğiniz meyveyi seçerek farklı bir konsept oluşturmuş olabilirsiniz.

Seçtiğiniz mekan, konseptin kendisi olabilir. Bahçe, havuz başı, tarihi mekan, kumsal ya da daha farklı bir yer seçebilirsiniz. Böylece süsleme ve hazırlıklar oraya uygun hazırlanacaktır. Yani, konsept kendiliğinden oluşacaktır. Bu farklı bir tercih olabilir.

Süslemeleri kendiniz hazırlayabilirsiniz. El yapımı süslemelerle ortamı renklendireceğiniz gibi parti malzemeleri satan yerlerden de faydalanabilirsiniz. Bu konuda uzman olan firmalarla da iş birliği yapabilirsiniz. Bütçe ve imkanlarınız için hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz.

Etkinlikcim.com üzerinden süsleme konusunda destek alacağınız pek çok firmayı bulabilirsiniz. Teklif alarak bütçenize en uygun fiyatta anlaşabileceğiniz firmayı seçin, baby shower partinizi hazırlayabilirsiniz.