DOKTORUM BENİ İLK ELİNE ALAN, DOĞUMUMU GERÇEKLEŞTİREN KİŞİ. TABİİ Kİ ARAMIZDA DUYGUSAL VE YILLARA DAYANAN BİR BAĞ VAR. İŞTE O NEDENLE  "40 YAŞINDASIN HER ŞEY YOLUNDA GİDERSE İKİ KERE TÜP BEBEK DENERİZ. OLDU OLDU OLMADI 3. KÖPEĞİNİ SAHİPLEN" DEDİ. PSİKOLOJİMİ KORUMAK VE GERÇEKLER İLE BARIŞMAMI İSTİYORDU. BİLMİYORDUK Kİ O GÜN ÇEKİLEN ULTRASONDA GÖRÜNMESE DE NEREDEYSE 1 AYLIK HAMİLEYDİM.

İlk 3 ay oldukça zordu, 7 kg kaybettim. Dolaptaki kıyafetlerim bol gelmeye, ayakkabılarım büyük gelmeye başlamıştı. Mide bulantıları zor olsa da zayıflamak geride kalan 6 ay için iyi fikir görünmüştü. 9 ayı 13 kg ile bitirdim ama karnım ve büyüyen kalçalarım ile hamile kıyafetleri aramak tam bir işkence olmuştu. Yanlış anlamayın ben moda tasarımcısıyım ve elimin altında kocaman bir atölye var ama yine de insan hazır bir şeylere yöneliyor. İşte o anda fark ettim ki kimse hamileler için zevkli bir şeyler tasarlamıyor. Satılan tüm kıyafetler oldukça renksiz çirkin ve hamile bir kadının kilodan bozulan moralini daha da bozmak için tasarlanmış sanki.

Benim şansım kış aylarında hamileliğimi geçirmem oldu diyebilirim. Vücudumu saran likralı jarse ve triko dar elbiseler, cotton viskon karışımı almaya başladım. Ve karnımı oldukça, gere gere giydim.  Artık ok yaydan çıkmış tüp bebek tutmazsa  3. köpeği sahiplen denince şansımın az olduğunu düşünüp karaları bağlamış olan ben mucize kızım ile iyice şımarmış kendimi her gün bir davete gidercesine süsler bulmuştum. Makyajsız dışarı çıkmaz oldum, spor ayakkabılarımın renkleri altın gümüş  göz alıcı parlak tonlara dönüştü, elbiselerim rengarenk, bol aksesuarlar kullanır oldum. Benim normalimin tam tersi bir kadın! Ben sade siyah beyaz kıyafetler seven smokin takım beyaz gömlek abartısız aksesuar kullanan biri iken hamilelikte çok bakımlı ve süslü oldum. Bilseydim yıllar önce denerdim bebek yapmayı. İşin şakası kocaman karnıma, şişen el ayak ve yüzüme karşı muhteşem bir psikolojik destek oldu. Hamileyim çirkinleştim kendimi bırakayım yok. Hızla ne kadar seksi olduğunuzu düşünüp hormonlarınızın size kattığı güzellikleri keşfederseniz daha mutlu bir hamilelik geçirirsiniz. Örneğin hamilelikte saçlar güzelleşir. Ben hayatım boyu uzatamadığım saçlarımı hamilelikte uzattım. Bir de hep hayal ettiğim büyük göğüslerin tadını hala emzirirken çıkarıyorum çünkü seneye eski ufak hallerine dönecekler.

Bu arada 9 ay boyunca sıkıntılar yaşandı elbette, su geldiği için ayaklarım havada evde yatmak zorunda kaldım. Elbette geceliğim saçlarım ve süsüm tam yerinde olarak. Hayatım boyu t-shirt ve penye pijamalar pufidik terlikler tercih eden ben gitmişti. Şimdi siz siz olun o çirkin kıyafetlerin içine sıkışmayın. Hepimizin vücut tipi oldukça farklı ama çok güzel çözümler bulabilirsiniz. Örneğin;

  • Kimono tarzı üstleri atlet veya t-shirt, altında hamile pantalonları ile kombin edebilirsiniz,

  • Düz vücudu saran elbiseler tercih ederseniz özellikle koyu renkli büyük aksesuarlar  ile kullanabilirsiniz,

  • Büyük göbeği kapatan gömlekler tercih edecekseniz en büyüğünü tercih edin altına hamile pantalonu boynunuzda büyük bir kolye ve küpeler ile kombinleyin . Büyük bir beden gömlek altında dar hamile taytı yada pantalonu sizi daha zayıf gösterecek hem de trend yapacaktır,

  • Omuzlarınızı açıkta bırakan geniş yakalı üstler yada uzun elbiseler altında spor ayakkabılar ie çok hoş duracaktır,


Hamileliğinizi ne kadar keyif ile yaşarsanız o kadar pozitif bir bebek elinize alırsınız. Bu arada barınaktan evlat edindiğim 2 köpeğimiz ile kızımız şahane arkadaş oldular ve bebeğimiz olmaz ise alalım dediğimiz  3. köpeği de evlat edinmeye karar verdik o da kızımızın sorumluluğunda ve sevgisinde bizler ile yaşayacak.