5 yaşındaki oğlumun yuvası, evimize çok yakın olduğu için çok şanslıyız. Aynı yuvada 3. senesi ve hiçbir sabah alarm sesiyle uyanmadık.

Taha 7.30'da yatağından fırlayarak iner ve koşarak yanıma gelir. Sabah kahvaltısına kadar odasında oynar veya çizgi film izler.

8.30'da kahvaltısı bittiğinde giyinir, dişini fırçalar ve camdan havaya bakarak ayakkabısını ve montunu seçer.

8.50'de evden çıktığımızda 9.00'da sınıfında olur. Ben 9.30'da arkadaşlarımla yürüyüşe başlayıp 10.30'da içilen kahve ve sohbet ardından eve gidip hemen mutfağa girerim. Akşam için Taha'nın en sevdiği yemeklerden köfte, patates, pilav, salata hazırlığına başlarım, bir yandan da ertesi gün oyun günü bizde olacağı için, çocuklara çikolatalı kek ve annelere hafif bir cheesecake yaparım.

Taha'nın odasına girer oyuncaklarını toplar, küçülen kıyafeti, eksiği var mı diye bakar, gerekli notları alırım. Ertesi gün için çocuklara çilek ve simit yanına nesquik almak için markete gider ve 4'te okul çıkışına kesinlikle geç kalmam; çünkü ilk gelen ve sona kalan anneleri tesbit eden bir jenerasyon söz konusudur. Hava güzelse parka oyun oynamaya, yağmurluysa eve gideriz. Biraz çizgi film seyredip, petit beure yiyip, süt içip televizyonu kaparız.

Salonda lego oynar puzzle yapar, roller blade kayma çalışmalarını tamamlar ve odaya geçeriz. Çizgi çizme, boyama, sulu boya, labirent, şekiller çalışır yorulunca oyuna geçeriz. Saat 6'da Taha'yı Harika Kanatlar veya araba dizme oyunuyla baş başa bırakır, mutfağa geçerim. Yemekleri ısıtırken Taha'yı çağırır, sofrayı kurmaya yardım etmesini rica ederim.

Yemek yerken ipad ile en sevdiği şarkı oyun filmleri seyreder ve bitince banyoya geçeriz. Oyun oynayarak yıkanır, durulanırken bildiği duaları her gün tekrarlar ve pijamasını giyip saçı kuruyunca salona geçer.

8.30'da odasından bir hikaye kitabı seçer ve birlikte yatağa girer okuruz. Hikaye bitince diş fırçalayıp çişini yaptıktan sonra, odasına geçer, yatağına çıkar ve klasik müzik dinleyerek uykuya dalar.

Sabah uyandığında "rüya gördün mü canım oğlum" diye soracağım, o da bana "anne gözlerim kapalıydı, böyle olunca rüya görülmez ki" diyecek:))...

Hayatları da, rüyaları da, her günleri de kendileri ve kalpleri gibi güzel olsun çocuklarımızın... Sevgiyle kalın...