Havada aşkkk kokusu var. Sevgililer Günü kapıda. E tabi bebeğinizin ağlama sesi de kulaklarınızda çınlıyor olabilir ;) Ama minik bir fasülyeninizin olması Sevgililer Gününü kutlayamayacağınız anlamına gelmiyor tabii ki.

Bebeğinizin olması, biliyoruz ki muhteşem bir deneyim.. Ona karşı hissettiğiniz koşulsuz sevgi, onu koruma içgüdünüz, onun her geçen gün artan sorumluluğu… Evet hepsi çok güzel şeyler hissettiriyor olmalı size, ama bazen de anne-babalara bir çift olduklarını unutturabiliyor. İşte Sevgililer Günü , yeniden aşkı alevlendireceğiniz, bebeğinizin mis kokusu ve tatlı telaşı arasında yeniden bir çift olduğunuzu hissedeceğiniz günlerden biri . Bunu yaparken de çok paralar harcamanız, yurtdışına tatile gitmeniz veya 15-20 gün öncesinden plan yapmanıza gerek yok . Küçük dokunuşlarla  her şey çok romantik olabilir:)

İşte size birkaç tavsiyemiz:

Yaratıcı olun.

Mağazalarda harıl harıl arayıp herkesin aldığı gibi bir şey almak yerine yaratıcı olun ve kendi hediyenizi kendiniz yapın. Bebeğim var , böyle bir zamanım yok diyebilirsiniz. Ama küçücük bir aile fotoğrafı kitabı veya romantik bir mektup eşinizi heyecanlandırmaya yetebilir.

Birbirinizi şımartın.

Size tavsiyemiz, bir günlüğüne bebeğinizi bakıcıya veya anneannesine-babaannesine bırakmanız ve bu günü eşinize bir masaj hediye ederek, kendine ve size vakit ayırmasını sağlayarak geçirmeniz. Birbirinize sarılmanız, birbirinizle romantik bir yürüyüşe çıkmanız ikinize de iyi gelecektir.  Eğer çalışıyorsanız küçük mesajlarla eşinizi şımartabilirsiniz.

Aşkı evinizde yaşayın.

Binlerce gül almak, kutu kutu çikolatalar veya dışarıda romantik bir yemek... Evet bunların hepsi çok cazip geliyor ama bebeğiniz varsa, bebeğinizi uyuttuktan sonra, evde dışarıdaki ortamı yaratmamanız için hiç bir sebep yok! Evet, evin her köşesinde bezler, biberonlar, oyuncaklar olabilir. Ama bu sizi durdurmasın. Birkaç mum, romantik bir klasik müzik ve leziz bir yemekle her şey mümkün. Birkaç küçük kalpli süslemeyle ortamı 180 derece değiştirebilirsiniz.

Minik bir tavsiye daha…

Bunu söylemeden bitirmek istemedik. Eşinize verebileceğiniz en güzel hediye tabii ki biraz uyku.:;).  Hem anne hem baba olarak uykusuz geceler geçirirken, Sevgililer Günü’nü birbirinize ayırıp birlikte bol bol dinlenedebilirsiniz.

Yani diyeceğimiz şu ki, Sevgililer Gününü bebeğiniz var diye pas geçmeyin. Bu bir hata olur. Bu gün, aslında hem sevgilinizi hem de sevgiyi tekrar anlayacağınız bir gün. Birbirinizin emeklerinin farkında olacağınız ve birbirinize teşekkür edeceğiniz bir gün. Teşekkür etmek size hiç bir şeye mal olmayacak ama eşinizi 1000 kat daha iyi hissettirecek, emin olabilirsiniz!

Bir de şu var… Sevgililer Günü tüm bunlar için bahaneniz. Unutmayın, her zaman birbirinize ayıracak zamanınız olmalı.

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun!