Bebeğimi kucağıma alalı 6 ay oldu. Zaman o kadar hızlı geçiyor ki... Hatırlıyorum da daha 3 aylıkken ek gıda ile ilgili araştırma yapmaya başlasam mı diye düşündüm sonra aman daha çok var 5 aylıkken bakarım demiştim sonra ben daha ne olduğunu anlamadan bebeğim bir baktım 6 aylık olmuş. Sonra bir araştırma yapayım dedim sanıyorum bir standardı var  ama hiç öyle değilmiş. Nasıl başlayacağıma karar vermem bile günler aldı. 

Üniversite yıllarımdayken bebek bakım kursu diye bir şey duymuştum. Bu ne gereksiz kurs demiştim ama şimdi anlıyorum ki dünyanın en gerekli kursu. Bez bağlamak bile bir sanat inanın. Bez bağlarken o kadar çok zorlandım ki. Bez nasıl bağlanır diye video bile aradım ama bulamadım sonra zamanla deneye yanıla ustalaştık. Ee sonra bebeği tutması, emzirmesi, uyutması ...Yanımda büyüklerim olmasa sudan çıkmış balığa dönecektim belli ki. Bir de internetin, burası gibi platformların da katkısı büyük. Korktuğum endişe duyduğum her harekette telefona sarıldım normal mi bu diye. Başlarda bebekler çok uyuduğu için kendinize daha çok zamanınız kalıyor bunu bu aylarda anladım. Hele ki hamilelik tam bir sultanlık.

Sevgili anne adayları hamileliğinizin kıymetini bilin. Bol bol okuyun öğrenin. Hamilelik heyecanıyla kendimizi karnımızdaki miniğimizin haftalık takibine kaptırıp sonrasını atlayabiliyoruz. Oysa doğumdan sonra kitap okumaya fırsat bulamayabilirsiniz. O yüzden sizlere tavsiyem doğumdan sonrası için de bol bol okuyun öğrenin. Okuduğunuz kitaplardaki önemli yerleri lütfen çizin, tekrar okumayaya ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Tabii her şey kitaplarda yazmıyor, her bebek kendi kitabını yazdırıyor size. Siz onu o sizi büyütüyor, her güne yeni bir güzellik yaparak uyandırıyor sizi ve bütün uykusuzluğunuzu unutturuyor. Ha bir de unutmadan bütün bu güzellikler günden güne çoğalıyor değişiyor ve her şeyi aklında tutamıyor insan. Unutmak istemediginiz güzel anlarınızı not almayı unutmayın. Ben doğumdan birkaç gün önce ve sonrasında bir-iki ayda bir fırsat bulunca yazdım. İlk aylarda yazdıklarımı okuyunca bile unuttuğum şeyleri fark ettim o yüzden iyi ki böyle bir defter yapmışım. Belki siz hamileliğinizde bile bebeğinize yazmaya başlayabilirsiniz.