Annemisin’in muhteşem yazarı Gülay Horlu’nun hamilelik hikayesinde 33. haftadayız...

Keyifle geçirdiğimiz bir hafta daha. Ve kilosuz! Bu ay sadece 850 gr civarı alarak 34. haftaya girdim. Toplam kilom 14 oldu. 15 en fazla 16 ile doğuma girerim diye düşünüyorum. 20’yi kesin geçecem diye düşünen ben 20’yi yakalamadan doğuma girersem bir mucize gerçekleştirmiş olacağım.

34. hafta kontrolümüzü sabırsızlıkla bekledik. doktorumuza soracağımız sorular vardı sonuçta; Keşkesiz doğum, ten tene temas olayı vs vs. Doktorumuz gelişmelere, yeni fikirlere, yeniliklere çok açık biri, her şeyi ben bilirim havasında bir ukalalığı yok. O yüzden çok rahatça konuşacağımızdan ve bizi anlayacağından emindik Engin’le beraber.

Tabi bu arada ben de bununla ilgili bir kurs buldum ve ön kayıt yaptırdım. Bu blog sayesinde. Bir arkadaşım geçen haftaki yazıdan sonra bahsettiğim 3T’ye yönelik eşli bir grup açılacağını söyledi ve hemen harekete geçtim. Çok güzel denk geldi aslında hem zaman olarak hem de bütçe olarak. Buradan Eda Kurtuluş Akın’a teşekkür ederim böyle bir fırsattan beni haberdar ettiği için Kursun adı İçimdeki Yolculuk. Doğum hakkında bilgiler, nefes egzersizleri, anne-bebek dostu sezeryan, ilaçsız rahatlama, masaj gibi konuları içeren bir eğitim olacak. Umarım eğitim bitmeden doğurmam,tembihliyorum zaten Pelin’e. Daha yapılacak çok şey var sakın erken gelmeye kalkma oldu mu? diye. Şu ana kadar öyle bir belirti vermedi ama belli olmaz tabi.

Doktorumuzla konuştuk. Türkiye Hastanesi’nin fiziki ve diğer şartlarının Keşkesiz Doğum’a pek uygun olmadığını söyledi. Zaten bebeği doğar doğmaz anneye mutlaka verdiklerini belirtti fakat diğerinde olduğu gibi uzun süren bir zaman değilmiş. Acıbadem Hastanesi’nde bu olay gerçekleştirilebiliyormuş şu anda. Ama maalesef bizim de öyle bir imkanımız yok. O yüzden biraz hayal kırıklığına uğradım açıkçası çok üzüldüm ama doktorum siz kursa gidin yine konuşuruz dedi. Zaten orada öğrendiklerimizin bize çok faydası olacağından bahsetti. Engin doğuma girebilecek zaten, onun olması bana çok fazla güç verecek. Biz de sonrasında bağlanmamızı gerçekleştiririz. Hem çaktırmadan süreyi uzatmayı da planlıyorum ilk verdiklerinde “ biraz daha durun lütfen” deyip duygu sömürüsü yapmayı planlıyorum. Zaten doktorum da bu konuda bana torpil geçer gibi geliyor ;P Çok ümitlenmeyeyim de. Ayrıca sağlıkla normal doğumumu gerçekleştirsem bu bile ben ve bebeğim için çok güzel olacak.

Gelelim Pelin Hanım’a. Bir büyümüş bir büyümüş, bir güzelleşmiş anlatamam. Kibar suratlı kızım tombik yanak olmuş. Çok güzel gösterdi kendini yine poz vermeyi seven kızım. Paylaşacağım birazdan. Kilosu 2.270 gr boyu 43 cm. Bir ayda 1 kilo aldı o da hemen hemen. 3 kiloyu geçer diye düşünüyorum. Maşalah benim böceğime. Yani bu ay kiloları ben değil böcek almış.

Dün akşam varlığını öğrendiğimizde yazmaya başladığım ama uzun bir süredir bıraktığım bir günlük vardı, onu okudum. O kadar tuhaf oldum ki. İlk kalp atışını duyduğumuz zaman, ilk doktor kontrolüne gittiğimiz gün, adına karar verdiğimiz gün, 12 mm lik küçücük bir şeyken bizim mercimeğimiz olduğu zamanları hatırladım. Şimdi ise 43 cm lik bir canavar İçimde fırtınalar koparıyor. Hey hayat hey zaman. Sen ne tuhaf bir şeysin. İçimde bir insan bir yaşam büyütüyorum, günbegün. Santim santim, gram gram var ediyorum onu.

Çok özledik çok merak ediyoruz seni Pelin’cik hadi gel, ama çok acele etmeZamanında gel emi. Çook iş var çünkü.

Lafı burada bitirip Pelin’ciğin yeni görüntülerini paylaşalım efendim. Buyrun ; İkinci resimde yumruk var. Devrimci yumruğu. Okmeydanı kızı geliyor benden söylemesi.

Hoşçakalın.

20150325_200158                           20150326_232238