En korktuğum, başlamaya bir türlü hazır olmadığım zorlu  sınav bitti. Ege 30 aylık oldu bezi bıraktık. 2 gün içinde karar aldık bezi bırakma zamanı ve Cuma günü icraata başlıyoruz dediğim bir Çarşamba sabahı.. Öncelikle bez paketinden kalan 10-15 adet bezi ortadan kaldırmayla işe koyuldum. 5 adet boxer, 2 adet alez ve alıştırma külotları şimdilik yeterliydi. Bir yandan kendime aksi durumlar halinde sakin, soğukkanlı olmayı kabullendirdim. Geldik o güne, belki o an farkında değildim ama şimdi düşünüyorum da bi hayli stresliymişim ilk günler. Cuma iş çıkışında banyosunu yaptırdım bezsiz, kilotlu yeni hayatına merhaba dedik. Anlattım.. Bir hikaye uydurdum çişinle, kakanın da annesi babası var ve sen tuvalate yaptıkça onlarda birbirine kavuşuyor. İlk deneyim beklediğimden iyiydi klozete otururken hiç korkmadı, bye bye kakalar güle güle çişler deyip el salladık arkalarından. Tuvalet muhabbetlerinin oldukça komik geçtiğini fark ettik. '' Annneeğğ baak gidiyooo, ben çişimi yaparken senin de çişin geliyor mu'' diye sordu birinde. O an kalakalsam da kurtardım durumu. Hep böyle devam eder sandım ama sonrası felaket.! Cumartesi ve Pazar günü altına kaçırdı hep. Kakalara basmamak için seksek oynadık, 200'e yakın klozete oturtmama rağmen. Geceleri her saat başı alarmı kurup uyandırdım yaptı çişini. Altına yaparken gördüğümde farkında olmadığını gözlemledim..Eyvaahh zamanlama yanlış oldu hazır değildi sanıyorum..2-3 dakika aralıkla altını ıslatması  2 gün boyunca aynı tempoda ilerlemek Ege'yi bilmiyorum ama beni fazlasıyla zorladı. Strese bağlı olacak ki migrenim tutmuştu sonunda. Pazartesi soluğu doktorumda aldım acaba Ege hazır değil miydi acele mi ettim acaba tekrar bez mi bağlasam diye düşünmedim değil. Çünkü o an hiç öğrenmeyecek, ben hep çiş kaka temizleyeceğim diye düşünüyordum. Şu an komik görünse de o an öyleydi. Tabii doktorumuz vazgeçirdi bu düşüncemden.  Durumun gayet normal geçici olduğunu söyledi. Evet biliyorum ama yorgunluktan doğruyu bulamadım. 3. günün sonunda Ege gece yarısı '' Anne çişiiiim geldi'' diye uyandırması nasıl bir duygu çoşkusuydu anlatılmaz yaşanır :)

Akabinde sabah kreşe giderken söylemesi ve öğretmenimizin '' Ege tuvalete götümemi istedi çözdük durumu'' mesajıyla işte bu! dedim Bittiii!

Çok şükür zorlu süreci eşimin, arkadaşlarımın da destekleriyle atlattık. Eminim bu süreç sabırlı, kararlı olunduğu vakit atlatılmayacak durum değil. Sifonu çekince  Ege'nin yüzünü gülümseten çişler kakalar hayırlı olsun yeni görev yeriniz :)

Hoş geldin yeni hayat ..