Günümüzde maalesef anne ve çocuklar arasında iletişim kopukluğuna çok sık rastlıyoruz.

Peki bunun sebebi ne olabilir, iyi anne olamamak mı?

Yoksa çocuğumuzun her dediğini yapmadığımızdan mı?

Ya da sıkıldığı oyuncağın yerine yenisini almadığımızdan mı?

Ne yazıkki çağın hızına yetişemediğimiz zamanlar oluyor. Bazen çocuklarımıza, bazen de kendimize bile zaman ayıramadığımız, sonrasında keşke dediğimiz günlerimiz oluyor.

Standart kahvaltı, ödev, okul hazırlığı, koşuşturmaca, ev, yemek telaşesi, öylesine çok bırakıyoruz ki kendimizi, akşam yorgun, agresif bir anne ile karşılaşıyor çocuklarımız. Hayatın akışına bırakırken kendimizi unutmayalım, hangi çocuk dinç anne istemez ki? Mesala annem çocukluğumuzda, işten, gelen gidenden, yemek telaşesinden bize zaman ayıramazdı. Anne olana kadar, anne profili gözümde kurulmuş bi robottu. Ne yanlış!

Bugün çocuklarınız ile özel vakit geçirin.

Mesela oyun oynayın, kitap okuyun, ufak bi kaçamak yapıp tatlı yiyin, telefon, tablet, televizyondan uzak durun, şarkı dinleyin. Bir saat bile olsa, çocuğunuza özel zaman ayırın, inanınki bu, çocuğunuza dünyanın harcamasını yapıp aldıklarınızdan daha çok heyecan verecektir..

Çocuklarımıza, sussun, ağlamasın diye verdiğimiz telefon, televizyon, tablet inanın bizimle iletişimini her eline alışında, daha da çok koparıyor.

Anne olmak çocuğunun her dediğini yapmak taviz vermek değildir..