Hiç kimse tatile giderken arabada veya uçakta çocuğunun sıkılmasını, huzursuz olmasını ve ağlamasını istemez. Düşünsenize, önünüzde çocuklarınızla geçireceğiniz 2 saatlik bir uçuş veya 6 saatlik bir araba yolculuğu var ve yanınızda da sıkıntıdan tüm yol boyunca ağlayan, bir şeylerle meşgul olamayan çocuklarınız!

İşte bu soruna çözüm olacak bir çanta dolusu oyuncak önerimiz var size!

Bu gibi durumlarda en iyi seyahat oyuncakları hafif, dağınıklık yaratmayan ve kolay taşınabilir oyuncaklardır. Şimdi gelin test edilmiş ve çocuğunuz eğlenirken sizin de mutlu bir seyahat geçirmenizi sağlayacak oyuncak önerilerilerimize bir göz atalım.


Crayola Color Wonder Lekesiz Boyama

 

Normal bir boyama kitabı ve boyalar ile seyahatte ortalık biraz kirlenip dağılabiliyor ve anne baba olarak çocuklarımızın eğlencesini yarıda kesmek zorunda kalabiliyoruz. Ama Crayola Lekesiz Boyama seti ile bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Çocuklarınız Crayola Color Wonder Lekesiz Boyama ile yanlızca özel Color Wonder kağıdında boyama yapabiliyor ve bu şekilde nerede olursanız olun deriyi, kumaşı ve mobilyayı lekelemiyor. Sizin de endişelenmenize hiç gerek kalmıyor! Bu lekesiz boyama setini taşımak da bir o kadar kolay. Bir çocuk ortalama 1 saatten fazla bu set ile zaman geçirebiliyor.


Djeco Mıknatıslı Şekil Yarat // Geoforme

Bu puzzle seti mıknatıslı olması sayesinde seyahatler için çok kullanışlı. Hem çocuklar hayal güçlerini kullanarak, dikkat ve göz koordinasyonlarını geliştirerek istedikleri şekilleri yapabiliyor, hem de mıknatıslı yapısı sayesinde puzzle parçalarının kaybolma şansı azalıyor. Büyük parçası olan puzzle’lar daha küçük çocuklar için, küçük parçası olan puzzle’lar daha büyük çocuklar için kullanılabilir. Bizce hem öğretici hem eğlenceli bu set acil durumlar için birebir!

 

Dr.Seuss’un Kitap Koleksiyonu

Kitaplar çocuk için her zaman iyi bir seyahat oyuncağıdır. Çünkü hem çantaya çok kolay sığabilir hem de öğreticidir. Bizce her çocuğun birkaç tane Dr. Seuss kitabı olması gerekiyor, özellikle yolculuklarda bakmak için! :)) İçindeki rengarenk illüstrayonlar ve heyecanlı hikayelerle çocuğunuz sakin bir seyahat geçirecek, emin olabilirsiniz! Özellikle uçakta kalkış ve iniş sırasında çocuğunuz kucağınızdayken birlikte yapabileceğiniz en güzel aktivite bir adet Dr. Seuss kitabı okumak! 

 

 

Çocuklar için Sticker Kitabı

Sticker’lar çocukların yaratıcılıklarını ifade edebilmeleri ve hayalgüçlerini geliştirmeleri için muhteşem bir oyuncak! Ancak anne babalar için arabanın camından ya da uçağın koltuğundan sürekli  sticker çıkarmak zorunda kalmak bir işkenceye dönüşebiliyor. Bu yüzden yeniden kullanılabilir sticker’ların olduğu setleri öneriyoruz. Bu setler sayesinde hem çocuklar eğleniyor, hem de birçok kez yapıştır çıkar özelliğiyle uzun süre boyunca oyun saati yaşanabiliyor.

Hape Mıknatıslı Labirent Çiftlik

El-göz koordinasyonu daha fazla olan çocuklar için mıknatıslı puzzlelar seyahatler için ideal bir oyuncak. Bu labirent çiftlikte minik boncukları mıknatıslı kalem ile hareket ettirmek çocuklarınız için hem geliştirici hem eğlenceli olacak. Onların ince motor becerilerini ve konsantrasyonlarını geliştirecek ve sayıları ve saymayı öğrenmelerini sağlayacak. Parçaların çıkma ve kaybolma riski olmadığı için de muhteşem bir seyahat oyuncağı olmaya aday!

Çocuklar için Seyahat/Oyun Tepsisi

Bu oyun tepsisi uzun yolculuklar için yanınızdan asla ayıramayacağınız bir oyuncak haline gelecek. Uçaklardaki yolcu masalarına veya araba koltuğuna kolayca bağlanabilen bu tepsi çocuğunuz eğlenceli bir yolculuk geçirmesine yardımcı olacak. Yanlarının kapalı olması içerisindeki oyuncakların düşmesine engel oluyor, bu da seyahatler için olmazsa olmaz bir özellik. Minik atıştırmalıklar için de kullanabileceğiniz bu eğlenceli tepsi hızlı bir şekilde temizlenebiliyor.