Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i hepimiz biliyoruz.  Zuckerberg’in eşi Priscilla ile iki çocuğu var ve ikinci çocukları da olduktan sonra yaşadıkları zorluk hakkında şunları söylüyor ve Facebook sayfasından paylaşıyor: 


¨Anne olmak zorlu bir yolculuk , ve Priscilla ile çocuklarımız olduktan sonra geceleri uyumak gerçekten bizim için zorlaştı, özellikle eşim için. Priscilla çocuklar uyandı uyanacak diye sürekli stresten uyanıyordu ve telefonundan saati kontrol ediyordu. Daha sonra henüz vakit gelmediğini görüp tekrar uyumaya çalışıyor ama zaman ve saat onu strese soktuğu için geri uykuya dalamıyordu. ¨

Bunun üzerine teknoloji dehası Zuckerberg, eşi için bir ¨uyku kutusu¨ üzerinde çalışmaya başladı. Bu fikrini de facebooktan yayınladı ve belki bu ürünü sahiplenecek ve üretecek birkaç kişi çıkar diye düşündü. Aynı zamanda bu tarz bir ürünle diğer uyku problemi olan arkadaşları da ilgilenmeye başladı. 

Ve… Sonunda bir ekip bunu sahiplendi ve karşımıza Zucklight ürünü çıktı. 

Zucklight minik bir kutu ve 3 çeşit rengi var. Zucklight’ı başucunuza koyuyorsunuz ve telefonunuza indirdiğiniz mobil uygulaması ile ışığının rengini ve parlaklığını ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin çocuğunuz 6 gibi uyanıyorsa ışığı sabah 5 gibi yeşil, 6 ya doğru ise yavaş yavaş kırmızıya dönecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Böylece 5 gibi stresten uyanıp yeşil rahatsızlık vermeyen sakinleştirici ışığı gördüğünüzde hemen geri uykuya dalabileceğinizi biliyorsunuz çünkü henüz vakit gelmemiş:) Araştırmalar gösteriyorki telefona bakmak, telefon ışığına uyku arasında maruz kalmak derin ve kaliteli uykuyu kötü yönde etkiliyor. Zucklight sayesinde stres olmaktan, uykunuzun bölünmesinden ve düzensiz uykudan kurtulacaksınız! 
 


Daha da iyisi, Zucklight kutusunun üstüne telefonunuzu koyduğunuzda kablosuz telefonunuzu şarj da edebiliyorsunuz!

 Bitmedi. Zucklight ile sakinleştirici bir ses ile uykunuzdan uyanabilirsiniz, ya da uykuya dalabilirsiniz. 

Aynı zamanda odanızda hava kalitesini de dengeleyen bu teknolojik uyku kutusu ile oda sıcaklığını, odadaki karbonhidrat oranını ve oda nemini görebiliyorsunuz. 

 


Hepimizin anne baba olarak çocuklarımızla kaliteli zaman geçirmek ve gün içinde huzurlu olmak için düzenli ve derin uykuya ihtiyacı var. Bu bir gerçek! Evet bazen hayat istediğimiz kadar sakin geçmiyor ve çocuklar farklı saatlerde uyanıp bize ihtiyaç duyabiliyor. Ama en azından uyuduğumuz vakti en verimli şekilde geçirmek ve 4-5 saatlik bile olsa derin bir uyku uyumak hepimizin hakkı :) Bu yüzden Zucklight ürününü sizinle paylaşmak istedik. Bu ürün aynı zamanda uyku problemi çeken aile bireyleriniz ve arkadaşlarınız için de denemeye değer olacak diye düşünüyoruz :) 

 

Bu linkten Zucklight hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir, Zucklight'ı $29 vererek destekleyerek ön sipariş verebilirsiniz.
 

Ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak yeni ürün ve hizmet haberlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

İyi uykular sevgili anne babalar…