Kehribar kolye ile ilk tanışmam hamilelik dönemimde denk geldiğim bir sitenin kehribar hakkındaki faydalı bilgilerini okuduktan sonra oldu.

Şimdi sizlere önce hangi yazıyla karşılaştım onların bilimsel açıklamalarını, sonrada kendi tecrübelerimden bahsedeceğim.

Kehribar aslında bir reçinedir. Doğaltaş olarak bilinir ancak taş değil, organik bir yapıdır. Toprak altında kalıp, kimyasal yapısı farklılaşan fosil ağaç reçinesidir kehribar.

Kehribarın bir diğer adıda Amber'dir.

Peki her kehribar iyileştirirmi diye sorarsak HAYIR deme oranımız yüksektir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde kehribar çıkarılabilir en değerli ve süksinik asit içerenleri Baltık Denizinden çıkanlardır. Bu bölgenin, eski çağlarda geniş ormanlık alan olduğu ve yerküre hareketleri ile sular altında kaldığı bilinmektedir. Hatta Avrupalılar kehribar için "kuzeyin altını" ve özellikle Baltık kehribarlarına da "kehribarların kraliçesi" tabirini kullanırlar.

Peki Kehribarın diş çıkarma dönemindeki faydaları nelerdir?

Geleneksel kehribar boncuklarından yapılan takılar diş çıkarmanın yan etkileri olan ağrı, iştahsızlık, salya, mide bulantısı, kulak ağrısı, ateş ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların giderilmesinde doğal bir tedavidir. Baltık kehribarının sırrı boncukların içinde gizli. İçeriğindeki süksinik asit asırlardır Avrupa, Uzakdoğu ve Baltık Ülkelerinde doğal bir antibiyotik olarak bilinmekte ve kullanılmakta. Kehribarın içinde doğal olarak bulunan bu asit, kehribar boncuğu 27oC sıcaklığa ulaştığında açığa çıkar.

Bebek diş boncuğunu taktığında, vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışır. Avrupa'da ve Uzak Doğu'da çocuklara kehribar takmak çok eski bir gelenek. Kehribar boğaz, kulak ve mide yanmalarını, enfeksiyonları ve solunum rahatsızlıklarını azaltıcı etkisiyle bilinir.

Tabii bir ağrı kesici olan kehribar bebeğinizi rahatlatarak onun ilaç gereksinimini azaltacaktır.

Bize gelecek olursak özellikle araştırıp, güvenerek tercih ettiğimiz bir site oldu elbette, çünkü fazlasıyla kehribar satan ve gerçek baltık kehribarı olduğunu söyleyen çok satıcıyla karşılaştık bu süreçte.

Özellikle testlerden geçmiş, laboratuvar onayı olan, yüzeyi fazla işlenmemiş bir ürün bulmaktı amacımız. Sonucunda bulduk ve aldık kızım o dönemde tam 4 aylıktı eli hep ağzında ve ciddi bir salya artışı vardı. Hemen o gün sipariş verdik ve ertesi gün geldi.

Şunu yürekten söylemeliyim ki tam 3. Günün sonunda salyası yok denecek kadar azaldığında gerçekten işe yaramaya başladığını gördük.

1 yaşına kadar geceleri ya el bileğine yada çorabının içine koyarak kullandık, sonrada ve hala boynunda taşımaya devam ettik.

Fakat kızım 14 aylıkken ilk dişini çıkardı, şuanda ise 2,5 yaşında ve tam 14 adet dişi var.

Bizi tanıyanlar ve yakın çevremizde iyi bilir, biz kızımın diş çıkarma döneminde hiç bir problem ateş, ağrı, salya, ısrarla diş kaşıma isteği, ishal gibi vb. Sorunlarla hiç karşılaşmadık. %100 bunun sebebi kehribardır diyemesem de bu kolyenin bir çok etkisi olduğuna gönülden inanıyorum.

Ve her zaman inanarak da kullandık kızımda.

Sadece haftada 1 gün nötrleşebilmesi açısından soğuk su altında yıkayarak bakımını yaptım.

Eğer sizlerde almayı düşünürseniz özellikle sertifikası olsun.

Kehribarın renk, model, uzunluk ve ağırlık bilgilerini içeren, satıcının alıcıya ürünün kehribar olduğuna ve kendisinden alındığına dair güvence verdiği bir çeşit kimlik ve kartvizittir. Maalesef suistimale çok açıktır. Çünkü her isteyen, istediği biçimde matbaadan bastırabilir. Sertifika, kehribarın gerçek kehribar olduğuna dair bir test ya da laboratuvar onayı ile destekleniyorsa GEÇERLİDİR.

Kaynak: Totsandmore.com.tr