Belkide bu andı hayatımın en anlamlı günü, en anlamlı karesi, en anlamlı mutluluğu ve bütün anlamların bütünlüğü. Herkesin anlatabileceği benimde dahil acı tatlı iyi kötü bir sürü hikayeleri vardır insanların bu hayatta. Benim anne olmadan önceki bütün hikayelerim anlamını yitirdi onları gördüğümde. Onları görmek için epidural bayıltıldım. Ama ne fayda kalbim duracaktı heyecandan ve kendi kendime bayılmıştım bir ara doğum anında. "Didem Hanım bu anı kaçırmamalısınız" diye irkildim bir dış sesle. Ağlamaklı gözlerimi açtım Araf doğmuştu kordonuyla, yumuk gözleriyle ilk onu görmüştüm. 2 dakika sonra Aras'ı gösterdiler kordonuyla yüzüme değdirdiler yüzünü. Ben o an daha önce yaşamadığımı hissettim. Onlarla birlikte dünyaya bir anne geldi ve ben yeniden doğdum. Anne olmak yeniden doğmaktır...

Yan tarafta yoğun bakım bebek doktoru kontrol ediyordu ikisinide. O kadar çok ağlıyorlardı ki. "Didem Hanım ikiside çok sağlıklı, sen içinde iki tane kocaman mucize taşımışsın, iki buçuk kilolar küvöze almayacağız" dedi. Ve bendeki "ohhhh çok şükür " deyip ağlama sesimi siz hayal edin artık.

Hemşirelerle göndermediler odaya onları benim göğsüme yatırdılar ikisinide ve ben öyle gittim odama. O kadar güzeldi ki o an. Onlar kollarımdaydı ve şaşkınlığımı, mutluluğumu  gizleyemiyordum kimseden. Çünkü ben seçilmiş ve özel bir anneydim. İçimde kocaman akvaryum olduğunu onlarla öğrendim ve iki tane atan kalbi ben büyüttüm içimde. Gün gün, hafta hafta, ay ay ben baktım onlara, ben bekledim sabırsızlıkla. Güldüm, ağladım, müzik dinledim, kitap okudum, spor yaptım, yemek yaptım, sevdim, oynadım, konuştum onlarla hiç görmeden. Geçmez dedim geçti. Emziremem dedim emzirdim. Büyümezler dedim büyüdüler. Tek bakabilir miyim dedim baktım. Her şeye yetebilirmiyim dedim yetiyorum. Sizde yapabilirsiniz ikiz anneleri. Benim bir fazlam yok belkide sizden eksiğim çok.

Yapamam deme yapabilirsin. Biz ikiz anneleri hep diyorum ya özel anneleriz, direk duble anneliğe terfiyiz. Başarabilirsin. Kadının isteyince yapamayacağı hiçbir şey yoktur bu hayatta. Bir anne isterse dünyayı bile değiştirebilir. Ben tek değilim sizde son olmayacaksınız. İnanmak başarmanın yarısıdır.