Doğuma aylar kala başladım fotografçı araştırmasına, bir çoğu ile yazışma görüşme yapıp, en son acil durumda hemen gelebilme olasılığı en yüksek olanı seçtim.

Peki pişman mıyım?

Maalesef evet.

Hayatınızın en özel anı çünkü anne oluyorsunuz.

Profesyonel fotoğraf çekmek ile o anı ölümsüzleştirmek çok farklı meziyetler. Bu nedenle mutlaka önceden neler istediğinizi konuşmalısınız. Ben nasılsa profesyonel doğum fotoğrafçısı dedim ona bıraktım ve en özel anlarım eksik kaldı.

1) Eğer ikiz doğum yapacaksanız, mutlaka ilk kavuşmada, her iki bebekle birlikte fotoğraf isteyin. Benim ayrı ayrı çekti o an heyecandan  "Bir de ikisiyle istiyorum" diyemiyorsun baştan söylemek en güzeli.  

2) Bebeğinizi, kucağınıza alacağınız ilk anın resmini mutlaka isteyin. Ben odaya geldim, daha ikizler gelmeden "Ben gideyim yarın gelirim daha sakin çekim yaparız" dedi ve gitti oysa ki ilk kucaklaşmamızdan özeli var mıydı?

3) Eğer istediğiniz pozlar varsa baştan gösterin, sadece onun yönlendirmesine bırakmayın. Sonra benim gibi sadece aynı pozun sağından, solundan resimleriniz olur.

4) Çekilen pozlardan albüm için kendiniz fotoğraf seçin, hiç alakasız biriyle çekilmiş resminizi albümde ömür boyu görmek istemeyebilirsiniz. Ve tüm pozlarda içinizden geldiği gibi kocaman gülümseyin :)

Sevgiler...

www.lalvecan.blogspot.com