1. Aktivite Merkezi / Oyun Halısı

Aksel'e oyun halısını bir arkadaşım hediye olarak almıştı. 1.ay zaten kullanamaz diye düşünerek hiç kurmamıştım bile. 2.ay da yine kullanamaz ama biz bir açalım bakalım diye merakımızdan kurduk. Altına Aksel'i yatırınca nasıl pişman olduğumu anlatamam. Gün içinde bin bir türlü çabayla uyutmaya çalıştığımız bebek, oyun halısının tepesinden sallanan oyuncaklara bakıp ellerini sallarken yorulup uyuyakalıyordu. Üstelik henüz dönemediği için Aksel'i oyun halısı üzerinde bırakıp her türlü işimi de yapabiliyordum. Sırt ve boyun kaslarının gelişimi için gerekli olan "tummy time" ımızı da bu oyun halısında yapmaya başladık. Aksel şimdi 5 aylık, oyun halımızı hala çok severek kullanıyoruz.

2. Oyun Müzikleri 

2.ayda bebeklerin yavaş yavaş dünyayı tanımaya daha meraklı hale gelmesi ve gün içinde biraz daha fazla uyanık kalmalarıyla birlikte Aksel'le dans edip şarkı söylememin vakti geldi diye düşündüm :) Spotify'da hem Türkçe, hem İngilizce çok güzel bebek oyun müzikleri listeleri var. Gün içinde mutlaka yarım saati Aksel'le şarkı söyleyip dans etmeye ayırmaya başladığımda fark ettim ki bizimki müzik dinlemeyi çok seviyor. Bir süre sonra şarkıların başladığını anlar anlamaz yüzünde minik bir gülümseme oluşmaya başladı bile. Kucağıma Aksel'i yüzü bana dönük şekilde yatırıp ellerini tutup onunla birlikte ritm tutarak ritm duygusunu geliştirmeye başladık. 2 aylık bir bebekle yapılabilecek en keyifli şeylerden biri birlikte müzik dinleyip dans etmek  bence :)  

3. Swimava

Belki Aksel balık burcu olduğundandır ama genelde tüm bebekler suyu sever bence. Sadece bebekler de değil ki, biz de çok sevmiyor muyuz? :) İnternette bu simitleri sürekli görüyordum, ama Aksel daha küçük diye düşünüyordum. Sonra baktım kilosu uygun görünüyor bir alıp deneyelim dedim. Evde küveti doldurup swimava'sını taktık ve Aksel'i küvette yüzdürmeye başladık. Öyle mutlu oldu ki yüzerken :) Hele bir de bu aktiviteyi akşam uykusu öncesinde yapınca, yüzdükçe hem rahatlıyor hem de yoruluyor, böylelikle çok daha uzun ve güzel bir akşam uykusu uyumaya başlıyor.