Karnın büyümeye başladığında kıyafetlerin de yavaş yavaş değişecek demektir. İlk zamanlarda bol kıyafetlerinle veya eşinin sana uygun kıyafetleriyle hayatına devam edebilirsin bizce.. Ekonomi şart! Ama karnın buna izin vermediğinde alışverişe çıkma vakti gelmiş demektir.

Son zamanlarda markalar yeni yeni hamilelik bölümlerini oluşturuyorlar. H&M, Defacto, LC Waikiki gibi markalarda ve çoğunlukla e-ticaret sitelerinde birçok seçenek görebilirsiniz. Ama tabii ki yaptığımız bir ankete göre bu markaların ürünleri yeterli kalmıyor. Yeni yeni hamile kıyafeti markalarını heyecanla bekliyoruz.

Peki sana ne gibi alışveriş önerilerinde bulunabiliriz?

Öncelikle, karnın yavaş yavaş büyüyecek. Bu yüzden ilk günden çok fazla şey almaya gerek olmadığını söylemek istiyoruz. Bu yüzden ihtiyacınız olan şeyleri almanı tavsiye ediyoruz. Nasıl olsa karnın büyüdüğünde mecburen yeni pantolonlar, tunikler alman gerekecek!

Bir şey alırken onu hamileliğinin sonuna kadar giymek istiyorsan, yeterince büyük beden almaya dikkat et. Mümkünse ilk başlarda bol kıyafetlerinle idare edebilirsin.

Koyu renkli kıyafetler ve dikey çizgiler genellikle önerilen renk ve stiller. Ama biz koyu renklere boğulmanızı istemiyoruz. Her türlü büyük beden kıyafeti deneyebilirsin ve oluyorsa neden almayasın! Artık markaların renkli renkli, çeşit çeşit elbiseleri , etekleri , tunikleri var. Sana uygun olan elbet çıkacak!

Ama dediğimiz gibi, istediğini bulamıyor olmaktan yakınıyor olabilirsin. Sana hak veriyoruz. Bu yüzden büyük  markaları veya yeni oluşabilecek hamilelik kıyafeti markalarını renkli, şık ve rahat ürünler yapmaya davet ediyoruz. Annemisin ekibi olarak bu işe de yakında el atabiliriz :)