Neeee İkizlerin mi Olacak, Olamazzzz!!!

Yaklaşık 6 haftalık hamilesiniz ve muhtemelen ilk doktor muayenesindesiniz. İki minnoşunuzun olacağını öğrendiniz. Ben şahsen çocukluğumdan beri ikizlerimin hayalini kurmuş bir kadın olarak dünyanın en mutlu insanı oluvermiştim.

Müthiş bir heyecan duygusu sarmış olmalı her tarafınızı. Siz mutlusunuz, eşiniz hızlıca şoktan çıkmış; o da mutlu :) ,anneanne, babaanne, dedeler mutluluktan ağlıyor..

Şimdi buraya kadar güzeliz.

Ama benim asıl değinmek istediğim konu burdan sonra başlıyor. Biz eşimle ilk 3 ay bu güzel haberi yakın çevremizle paylaştık. Ne olur ne olmaz, riskli dönemi bi atlatalım dedik; yoksa paylaşmak için içimiz içimizi yiyor tabi ki :) 3 ay bitmek üzereyken zaten kilo almalar başlar, hafiften karın bile çıkabilir ve hamilelik hormonları “Lütfen artık özgürce söylemek istiyorum, ben hamileyim, hem de ikizzzz “demek ister. Bundan sonra kim tutar ki sizi! Artık koyverirsin, sorana söylersin. “Yalan mı söylicem yani, artık belli de oluyor hem” diye de kendini rahatlatıverirsin hemen.

İşte benim derdim bu noktada başlıyor. Söylediğiniz insan sayısı arttıkça aldığınız tepkiler de artıyor. Sevinç dolu ve iyi niyetli tepkileri tabi ki hariç tutuyorum; ama bazıları var ki, hay dili kopacası diyip insanın ordan uzaklaşası gelmiyor mu? “neee ikiz mi? Eyvah yandın!!!; nasıl bakacaksınız, çok zor!; 3 yıl unutun siz unutun hayatı; gündüzlü bakıcı mı, yok yok olmaz, mutlaka yatılı almalısın, o da yetmez, temizlikçi almalısın, hatta annen sizde kalsın bir süre, yoksa olmazzz; off masraflar duble duble şimdi; aman 6 aydan önce alışveriş yapmayın, ikiz hamilelikler riskli, belli olmaz” (en çok da buna kılım, daha doğmadan çocuğu öldürenler var); off sen şimdi nasıl emzircen onları; uzun süre seyahat edemezsiniz, ya da bakıcınızın sizinle gelmesi lazım; yoksa seneye bebeklerle seyahat planı mı yaptınız, kesin iptal edeceksiniz" ….. daha yazmayayım siz anladınız beni :)

Şimdi size soruyorum; siz de çok gıcık olmuyor musunuz bu tepkilere? Sanki hepsi ikiz anası, konusunda uzman!!!… Biz Türk’ler severiz böyle her konuda uzman olmayı, ama nolur bari böyle özel bir durumu bu şekilde sabote etmeyin ey Türk insanları! Ben bir ikiz hamilesi olarak sizden rica ediyorum; “Ne kadar şanslısın, iki tane birden çocuğunuz olacak, sağlıkla kucağınıza alın” demek çok mu zor? ?