Onun gözlerinden bakıyorum artık hayata..

Herkes güzel, herkes iyi, keşfedilmeye hazır pırıl pırıl bi dünya..Ona temiz olabilmeyi öğretmek için tüm öfkelerimden, kırgınlıklarımdan sıyrılmam lazım biliyorum..Onun için güzel olmayan şeyleri umursamıyorum, onun güzelliğine bakıp tazeleniyorum ne büyük şans..

Anne olmanın onu beslemekten çok daha öte bir şey olduğunu anlıyorum hergün..Acemi anne olduğum ilk aylarda onu emziremediğim için ağladığım günlere bakıp kızıyorum kendime çünkü ben bunun için üzülürken oğlumun bir daha gelmeyecek güzel günlerinin kaçışını da seyretmiş görüyorum kendimi. Çevrem tepeden tepeden akıl verirken bana, ben bunları dinlerken oğlumun ilk seslerini dinlemeyi unuttum diye üzülüyorum şimdi..

Ama diyorumki zararın bir yerinden döndüm işte. Bugün sadece onun sesiyle uyandım diye gün bitene kadar şükrediyorum..Gözlerinin içi gülüyorsa bana baktığında ve benim tek telaşım ona en çok sevgi nasıl veririm diye düşünmekse, zararın bir yerinden dönmüşüm işte..

Zamanın bana öğrettiği anneliğin bana kattığı en büyük düşünce şu; annelik ne kitaplardan ne tecrübe sahiplerinin fikirlerinden öğrenilmiyor. Ben anneyim diye düşünüp bebeğinizin gözlerine bakıp kokusunu içinize çektiğinizde, o koku size gideceğiniz yolun haritasını çiziyor. İşte bu dengi olmayan bir duygu ve ben bunu anladığım için bir kez daha şanslıyım çok şanslıyım...