Merhabalar :)

Pamir hayatımıza katıldığından beri her günümüz pek bir anlam kazandı. Her gün başka başka hallerini görüyor ve neşeleniyoruz. Ben Pamir'e tek başıma bakıyorum dolayısıyla her günüm, her dakikam, her saniyem onunla beraber geçiyor ama bu demek değil ki hayatım kısıtlanıyor, sosyal yaşantımdan geri kalıyorum. Yeri geliyor gittiğim ve uygun olan her yere onu da götürüyorum. Özellikle haftasonları eşimle beraber Pamir'i yanımızdan ayırmıyoruz. Tabii ki bazen karı koca olarak katılacağımız bazı ortamlara götüremeyeceğimiz zamanlar oluyor, o zamanda anneannesi ve dedesi bakıyor:)

Ben doğumumdan beri hep çok rahat oldum, hiç gergin ve panik bir anne olmadım. Bu da bence haliyle Pamir'e yansıdı, o da rahat ve sakin bir bebek oldu. Gün içinde sık sık uyuyan bir bebek, uykusuna ve keyfine çok düşkün, tabii bu da benim için büyük bir avantaj. Herkes yeri geliyor bana diyor ki; böyle bebeğe ben de tek başıma bakarım. Tabii ki herkes bunu başarabilir yapabilir ama ben böyle bebeğe bende bakarım lafına pek katılmıyorum açıkçası, çünkü her bebek kendine göre zorlaşabiliyor, yeri geliyor günü gününü tutmuyor ama istedikten sonra herkes bence bunu başarabilir.

Anne olmadan öncede çocuklarla, bebeklerle aram hep çok iyidi. Bu da bana büyük avantaj oldu, annelik statüsüne çıktığımdan beri çok şükür hiç zorlanmadım ama inanıyorum ki anne olan herkese bir güç, bir cesaret, beceri ve enerji geliyor :)

Sevgiler.