Evliliğimizin bir kaç yılından sonra ailemize bir bırıcık katılacaktı. Çok rahat bir hamileliğin ardından doğum günü geldi çattı. Ve o muhteşem an.....2.590 kg minicik bir oğlan. Sanki o gün yeniden doğdum.

Normal doğum olmasına rağmen sütüm gelmemişti. Ve şu anki aklım olsa, kesinlikle yanıma süt sağma makinası, biberon, (göğüs ucu yoksa) silikon göğüs ucu alırdım.

Eve geldiğimizde sütüm hala yoktu ve çok kafaya takıyordum. Kendi annem bile "benim sütüm fışkırırdı" diyordu. Eve gelen eş-dostun "sütün var mı?" sorusu da beni daha çok strese sokuyordu.

O zamanlar sana ne demek isterdim tabii :)

1 hafta sonra oğlumu doktor kontrolüne götürdük. Evden çıkmadan mama verdiğim için, yanıma almak aklıma gelmemişti. Oğlum, doktoru beklerken acıktı ve ağlamaya başladı. Ne yapacağım diye düşünürken aklıma emzirmek geldi. En azından ağlamaz diye düşündüm.

Ve muhteşem son, sütüm gelmeye başlamıştı. O anki mutlulukla çığlık atsam, herhalde hastanenin tüm koridorları çınlardı :)

Çoğunlukla şerbet, boza ve malt içeceklerinin desteği ile oğluma 8 ay anne sütü verebildim.

Demem o ki anne sütü alan bebek de büyüyor, alamayan bebek de. O dönemde, stres de çok etkiliyor. Rahat olun. O dönemde etrafınızdaki insanlara kulaklarınızı kapatmanız lazım. Kafanıza takılan bir şeyi çocuğunuzun doktoruna sorabilirsiniz.

O sizin bebeğiniz. Siz de onun annesisiniz.

Sevgilerimle...