İster ilk olsun ister beşinci, ister uzun zamandır bekliyor olun ister beklenmedik misafir olarak karşılayın hiç farketmez! Anne olacağınızı öğrendikten sonra bunların hiçbir önemi olmuyor, öyle değil mi? Bu mutlu haberin sarhoşluğunu atlattıktan sonra baba olacağını eşinize söylemek için en değişik ve en güzel yolu aramaya başlayabilirsiniz. Ben deee eşinize bu haberi nasıl verebilirsiniz, çocuğunuz olacağını söylerken eşinizi nasıl daha fazla şaşırtabilirsiniz konusunda sizlere yardım edecek ve sorularınıza cevap olacak bir yazı yazabilirim diye düşündüm veee fikirlerimi altı maddede sizlerle paylaştım. Buyrun efendim:
 

  1. Hamile olduğunuzu yeni öğrendiğiniz zaman yanınızda eşiniz yoksa o halde ona bir sürpriz yapmanın tam zamanı! Bunu eğlenceli bir şekilde anlatmak için akşam yemeğine 3 tane tabak koymaya ne dersiniz?
  2. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz zaman eve giderken bir bebek oyuncağı alın ve bunu yatakta eşinizin yattığı tarafa saklayın. İkiniz yatağa girdiğiniz zaman eşiniz yorganı kaldırdığında bu bebek oyuncağını görecek!
  3. Eğer tüm ailenize bu mutlu haberi vermek istiyorsanız o halde herkesi bir akşam yemeğine davet edin. Aile fertlerine vermek için üzerinde “baba, amca, dayı, hala, teyze, anneanne, babaanne….” gibi yazılı olan tişörtler bastırın ve bunları yemekten sonra herkese verin! Bırakın herkes tişörtü okuyarak bu mutlu anı sizinle paylaşsın.
  4. Hamile olduğunuzu hemen paylaşmak istiyorsanız test sonucunu eşinize ya da ailenize gönderebilirsiniz. Bu en pratik ve eğlenceli yollardan biridir.
  5. İlk randevunuza ve ultrasonunuza yalnız başınıza katılmayı sorun etmezseniz, bebeğinizin ultrason resimlerini küçük bir hediye kutusunda, dışarı çıktığınız bir gece eşinize vererek hamilelik haberini sürpriz bir hediyeyle süsleyebilirsiniz.
  6. Aile bireylerini bir araya topladığınız bir zamanda fotoğraf makinesini hazırlayın ve herkesi kapsayacak şekilde bir yere yerleştirin. Daha sonra “Ben Hamileyim!” diye haykırın. Bırakın o şaşırma anı fotoğraf albümünüzün ilk karesini süslesin!


Saydıklarımın hepsi oldukça yaratıcı yöntemler. Fakat tüm bunların dışında geçtiğimiz günlerde bir sosyal paylaşım sitesinde okuduğum hamilelik haberi, bahsettiğim yöntemlerin biraz dışında verilmişti.

Şöyle ki, katıldığı yarışta yaşadığı motosiklet kazasından sonra felçli kalan Todd Krieg belki hiç çocuk sahibi olamayabileceğini öğrendi. Fakat tüm tanıları, tüm tezleri şaşırtacak, tersine çevirecek bir şey oldu ve Todd’un nişanlısı Amanda Diesen hamile olduğunu öğrendi. Bu haberden bir süre sonra nişanlısı Amanda Diesen, Todd’a hamilelik haberini hepimizi sevgiye, samimiyete ve gözyaşlarına boğacak şekilde verdi. Bir fotoğrafçıyla anlaşan Amanda, Todd’u her günkü gibi yürüyüşe çıkardı. Amanda’nın daha önceden yazılarla, tablolarla, balonlarla ve türlü malzemelerle süslediği yere geldiklerinde Amanda harika haberi verdi ve Todd nişanlısının hamile olduğunu, bir çocukları olacağını öğrendi. Todd’un haberi aldığı anı gösteren fotoğraflara baktığımızda çiftin ne kadar mutlu olduğunu fark etmemek elde değil. Özellikle duvardaki “It still works!” yazısıyla çekildikleri fotoğraf çiftin mizahi yönünü ve samimiyetini vurguluyor. Açıkçası ben bayıldım!“Ben tarz sürprizlerde bulunmam, ki zaten organizatör bir yapıya ve romantik bir ruha sahip değilim. Çocuk sahibi olacak olmamız yeterince mutluluk verici ve güzel. Bu yüzden süslemeye gerek duymam.” derseniz bu haberi eşinize kocamaaan sarılarak ve öpücükler kondurarak da verebilirsiniz elbette. Buna da tamamız :)

Umarım günü geldiğinde hepimiz bu anı yaşar ve yaşatırız efendiiim! :)

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın!