17 ay sonra dün iki ayrı ilki yaşadım. Tanem'den 14 saat ayrı kaldım ve arabayla uzun yol yaptım. Uzun derken çok uzun sayılmaz Mersin'den yazlığa gittim. Bana uzun, upuzun geldi. 17 aydır mesela hiç bu kadar uzun süre tek başıma araç kullanmamıştım. Hiç bu kadar uzun süre radyo dinlememiştim. Çünkü bir tek araba kullanırken radyoda gezinirim ben. Farkettim ki arabaya, yola, radyoda ismini ve şarkısını ilk kez duyduklarıma, yalnızlığa ve Tanem'siz bu kadar uzun saatlere yabancıyım, yabancılaşmışım meğer.

Radyoda gezinirken, Sezen Aksu, Sertap Erener, Leman Sam hatta Ferdi Tayfur duyunca bi sevindiğimi ve orada kaldığımı farkettim. Artık yeniliğe açık değil miyim yoksa o şarkılarda ve sanatçılarda kendimi bulamadım mı bilemiyorum. Ama arada bir yalnızlığa ihtiyacım var, hepimizin var onu biliyorum tek başıma hız yapmaya, tam hızlanmışken ya bana bir şey olursa kızım ne yapar korkusuna, hemen kendime gelip sakin sakin ilerlemeye sonra yine hızlanmaya ve yavaşlamaya... Bu hayatta her şey insanlar için ya, işte tam da bu yüzden korkuya, adrenaline, şüpheye, hatta nefrete, özlemeye, özlenmeye.. aşka, sevgiye... sınırsız sevmeye ve sevilmeye.. her an hepimizin var ihtiyacı.

Evlenmek, hayat arkadaşı, yol arkadaşı seçmek sonra çocuk yapmak, sonra belki bir daha, bir daha yapmak çok güzel de.. insanın en en en çok da arada bir özgürüğe ihtiyacı var ya.. o n'olcak , nasıl dengelenecek henüz onu bilemiyorum.