Bebeğiniz doğmadan önce almanız gerekenlerin bir listesini muhakkak bir yerde görmüşsünüzdür, ancak birçoğu önemli detayları atlar. Evet tabii ki bir bebek arabasına ihtiyacınız var ama o kadar çok bebek arabası çeşidi var ki, hangisini alacağınıza nasıl karar vereceksiniz? İşte sizin için gerçek bir liste hazırladık. Ayrıca almak istediklerinizi buradan direkt alabilirsiniz! 
 


 

Herkes size şunu söyleyecek: Bir araba koltuğuna ve bebek arabasına ihtiyacın var!

Kimse size şunu söylemeyecek: Mutlaka seyahat sistem olanı al.

 

Tabii ki bebeğinizi A noktasından B noktasına götürmek için bir bebek arabasına ihtiyacınız var, ancak seyahat sistemli bir bebek arabası çok daha pratik. Örneğin birkaç işiniz var ve arabayla gitmeniz gerekiyor, bebeğiniz de arkada oturuyor. Tam arabadan ineceksiniz, bebeğiniz uyuyakalmış. Seyahat sistemli bebek arabası sayesinde araba koltuğunda uyuyan bebeğinizi koltukla birlikte alıp bebek arabası mekanizmasına yerleştirebilirsiniz. 

 

 

Herkes size şunu söyleyecek: Diş kaşıma oyuncakları al! 

Kimse size şunu söylemeyecek: Mutlaka Sophie’yi al. 


Öyle bir zaman gelecek ki bebeğinizin diş ağrılarının geçmesi için ne olursa yapacaksınız. Gelin size mucizevi iyileştirme güçleri olan Sophie’yi tanıştıralım. Sophie, %100 doğal kauçuk ve gıda boyasından yapılmış sevimli bir diş kaşıyıcı oyuncağı. Annelerin en gözde diş kaşıyıcısı olan Sophie’yi neden bebekler bu kadar çok seviyor derseniz… Sophie’nin gövdesine basıldığında çıkardığı eğlenceli ses, çok hafif ve bebeğinizin kavrayabileceği büyüklükte olması, çıkıntılı yapısıyla bebeğin hassaslaşan diş etlerinin rahatlamasına yardımcı olması ve anne teni yumuşaklığı sebebiyle olabilir diye düşünüyoruz :) Sebep ne olursa olsun Sophie sizin için hayat kurtarıcı bir oyuncak, buna emin olabilirsiniz. 

 

 

Herkes size şunu söyleyecek: Bebek arabasına ihtiyacın olacak.

Kimse size şunu söylemeyecek: İki bebek arabasına ihtiyacın var! 


İki bebek arabası mı, gerçekten mi diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Her zaman ağır bir bebek arabası kullanmak istemeyeceksiniz. Buna ek olarak daha hafif ve kolay katlanabilir bir bebek arabanızın olması hayat kurtaracaktır. 


 

Herkes size şunu söyleyecek: Bir ana kucağına ihtiyacın olacak. 

Kimse size şunu söylemeyecek: Eğlenceli ve çok fonksiyonlu bir ana kucağına ihtiyacın var. 

 
Ev işlerine koştururken, bir telefon görüşmesi yaparken veya bir şeyler yiyecekken bir ana kucağına mutlaka ihtiyacınız var. Orası kesin. Ancak ana kucağı var, ana kucağı var. Çok fonksiyonlu, müzik çalan, ışıkları yanıp sönen, bebeğinizin dikkatini alabilecek özellikleri olan ve belki uyumasına yardımcı olacak bir ana kucağı tam aradığınız şey. 

Herkes size şunu söyleyecek: Bir bez çantasına ihtiyacın var.

Kimse size şunu söylemeyecek: Çantanın yerine geçecek bir bez çantasına ihtiyacın var.


Bez çantası seçerken onu normal çantanız olarak da kullanabileceğiniz şekilde seçmeniz çok pratik olacak. Artık modaya uygun ve güzel bez çantaları var. Önemli olan bebeğinizin ve sizin eşyalarınızı da alabilecek sayıda cebi olan, yıkanabilir ve bebek arabanıza kolayca bağlanabilir bir çanta almanız. 

 

Herkes size şunu söyleyecek: Bebek taşıyıcısına/kanguruya ihtiyacın var. 

Kimse size şunu söylemeyecek: Almadan önce mutlaka dene. 

Sizin için rahat giyilebilir, kolayca ayarlanabilir ve ağırlığı eşit dağıtan bir bebek taşıyıcısı en ideali. Bel ağrıları önlemek için denemeden almayın deriz.

 

 

 

Herkes size şunu söyleyecek: Emzirme yastığına ihtiyacın var. 

Kimse size şunu söylemeyecek: Seyahat için de bir taneye ihtiyacın var.

Bebeğinizle bir araba veya uçak yolculuğu yaparken yanınızda kocaman bir emzirme yastığı olsun istemezsiniz heralde. Hiç pratik değil! Seyahatler için de kolay taşınabilir ve kompakt bir emzirme yastığı almanız sizi mutlu edecektir.

 

 

Herkes size şunu söyleyecek: Göğüs ve süt pompasına ihtiyacın var. 

Kimse size şunu söylemeyecek: En iyisini al! 

İşe geri dönüyorsanız veya sürekli bir şeylerle meşgulseniz, iyi bir göğüs ve süt pompasına ihtiyacınız var. Her gün kullanacağınızı düşünürseniz buna yatırım yapmakta fayda var. Bir göğüs pompası alırken bakmanız gereken iki önemli şey. Kolay taşınabilir olması ve dayanıklı olması. 
 


 

Herkes size şunu söyleyecek: Bir mama sandalyesine ihtiyacın olacak. 

Kimse size şunu söylemeyecek: Seyahat tipi olandan al. 

Mama sandalyeniz ayaklı ise bir restorana giderken yanınızda götürmeniz pek mümkün olmayacak. Her restoranda mama sandalyesi olmayabiliyor. Ancak seyahat tipi bir mama sandalyeniz olursa, bu sizi kaotik durumlardan kurtaracak. 

  

 

Herkes size şunu söyleyecek: Birkaç battaniyeye ihtiyacın olacak.

Kimse size şunu söylemeyecek: Bazı battaniyeler bebekleri kundaklamak için daha kullanışlı!

Kundak battaniyesi bebekler ve anneler için en önemli eşyalardan biri. Bebeğinizi rahat bir battaniyeye kundakladığınızda sanki siz hamileyken karnınızdaymış gibi hissedecek ve mutlu olacak. Ancak burada önemli nokta, bebeğinizin kolayca saracak ve kolay kundaklayabilecek bir battaniye almanız. Hafif ama geniş bir battaniye sizin işinizi görecektir. 

 

 

Herkes size şunu söyleyecek: Güvenli bir araba koltuğu satın al. 

Kimse size şunu söylemeyecek: Gerçekten güvenli olduğundan emin ol ve iyi araştır. 

Bebeğiniz için bir araba koltuğu araştırırken dikkat etmekte fayda var. Küçük bir tavsiye: Sadece popüler olan araba koltuklarına bakmayın, güvenlik standartlarına uyan, rahat ve uygun bir koltuk olmasına dikkat edin. 


 

Herkes size şunu söyleyecek: Bebek oyuncakları iyi bir dikkat dağıtma aracıdır. 

Kimse size şunu söylemeyecek: Bu oyuncakları bebeğinizin oturduğu yere sabitlemek isteyeceksiniz. 

Bebeğinize bir oyuncak verdiğinizde, o oyuncak hep onun elinde kalacak diye bir durum söz konusu olmuyor :) .Tüm gün yere düşen oyuncakları almak istemiyorsanız, oyuncakları oyuncak kayışı ile bağlamak iyi bir fikir olabilir. 

 

Herkes size şunu söyleyecek: Bolca çocuk kitabı alın.  

Kimse size şunu söylemeyecek: ¨Board book¨lardan alın. 

Sizin için hikayeler okumakla alakalı olabilir ama bebeğiniz için bu kitabın sayfalarını kavramakla eşdeğer. Normal kitap sayfaları ise kolayca yırtılabilir. Ama board book dediğimiz kalın sayfalı kitaplar bebeğiniz için ideal. Bebeğiniz bu kitapları keşfederken eğlenceli vakit geçirecek.

 

Herkes size şunu söyleyecek: Emzirme ürünlerine yatırım yap.

Kimse size şunu söylemeyecek: Emzirme ürünleri listene bir emzirme masaj aleti eklemeyi unutma. 


Süt kanallarının tıkanması pek istediğimiz bir şey değil, ama anneler arasında oldukça yaygın bir durum. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimalinize karşı bir emzirme masaj aleti çok işinize yarayacak. Bu masaj aletinin verdiği titreşimlerle süt kanalları gevşeyecek ve sütünüz gelmeye devam edecek.